محل تبلیغات شما

Sonicators: How these agitating lab instruments work

 

 

انرژی انواع مختلفی دارد. یکی از این موارد انرژی صوتی است که به صورت لرزش ظاهر می شود. به عنوان مثال ، ما می توانیم صدای بلندی را بشنویم زیرا سلولهای گیرنده در گوش ما ارتعاشات را از انرژی صوتی به سیگنالهای الکتریکی متصل به مغز ترجمه می کنند. بیشتر امواج صوتی خارج از محدوده "شنوایی" ما هستند ، اما با این وجود انرژی تولید می کنند. در آزمایشگاه ها ، از این انرژی التراسونیک برای هم زدن ذرات به منظور تمیز کردن ، مخلوط کردن محلول ها ، افزایش سرعت انحلال یا تبخیر گازهای محلول از مایعات استفاده می شود.

صدا از طریق هوا ، مایعات و جامدات عبور می کند. هرچه محیط از چگالی کمتری برخوردار باشد و هرچه منبع آن نزدیکتر باشد حرکت امواج صوتی راحت تر است. صدا "فرکانس" اندازه گیری ارتعاش ذرات است: فرکانس های بالاتر باعث ارتعاش بیشتر می شوند و همانطور که می توانید تصور کنید قدرت بیشتری دارند. صوتی هایی که در آزمایشگاه ها استفاده می شوند ابزارهایی با فرکانس بالا هستند که در سطوح بالاتر از آنچه انسان می شنود کار می کنند. این امواج اولتراسونیک بالای 20 کیلوهرتز هستند ، یعنی 20000 سیکل در ثانیه.

در یک محلول ، ذرات مرتعش می شوند زیرا هنگام عبور امواج صوتی از آنها چرخه های مداوم فشار بالا و پایین را تجربه می کنند. وقتی این اتفاق می افتد ، حباب های خلا mic میکروسکوپی (حفره های پر از هوا) تشکیل می شوند و سپس به یک محلول می ریزند. فرایندی به نام کاویتاسیون. برخی از فرم های حفره نامطلوب هستند زیرا در طول زمان به ساییدگی آسیب می رسانند. با این حال ، در یک محیط آزمایشگاهی ، این حباب های ترکشی برای مخلوط کردن و تمیز کردن برنامه ها مفید است.

Probe in sample, delivering ultrasonic vibration (Q700 from QSonica)

 

جای همزنی را جایگزین می کند (که همیشه عملی نیست). فراصوت با شکستن پیوندهای مولکولی سرعت انحلال را افزایش می دهد
انرژی را برای کاتالیز کردن برخی واکنشهای شیمیایی فراهم می کند
در آزمایش های بیولوژیکی مواد را مختل یا غیرفعال می کند (به عنوان مثال ، افزایش نفوذپذیری با ایجاد اختلال در غشای سلول در فرآیندی به نام سونوپوراسیون). این روش برای رویه هایی مانند افزایش داروی درمانی استفاده می شود
گازها را از مایعات (با عنوان گاززدایی) با هم زدن محیط در محفظه موجود در خلا حذف می کند. برخلاف "پاشش" (گرگرفتگی گاز) ، فراصوت به منبع گاز بی اثر احتیاج ندارد
نانوذرات را به طور مساوی در مایعات پراکنده می کند
فرآیندهای تبلور را راه اندازی می کند و با ایجاد اختلاط و جداسازی کریستال های کوچک به رسوبات ضد حلال کمک می کند
ابزار و مواد را با شل شدن ذرات از سطح پاک می کند (پیوندهای چسبندگی را می شکند)

 

Sonicator چگونه کار می کند؟

دستگاه صوتی از سه جز major اصلی تشکیل شده است: ژنراتور ، مبدل و پروب (یا بوق). مانند سقوط دومینو ، آنها یک واکنش زنجیره ای ایجاد می کنند تا انرژی مافوق صوت را برای نتیجه مطلوب ارائه دهند. ژنراتور برق را به صورت پالس های الکترونیکی به دستگاه صوتی ارائه می دهد. مبدل این پالس ها را به ارتعاشات مکانیکی تبدیل می کند و به درون پروبی که در محیط نمونه قرار دارد تغذیه می کند. این کاوشگر برای تعیین دقیق نتایج ، امکان هدف گذاری مکان را فراهم می کند.

انواع مختلف صوتی

انواع مختلفی از دستگاه های صوتی وجود دارد ، اما Q700 از Qsonica یکی از پیشرفته ترین مدل های موجود در بازار است. توان خروجی آن (تا 700 وات) ، به ابزاری با دوام تبدیل می شود که می تواند نمونه های کوچک یا بزرگ را اداره کند. دارای یک رابط صفحه لمسی کاربر پسند است که مدیریت برنامه نویسی و عملکرد را آسان می کند. مدارهای داخلی کارآمد برای ارائه نتایج قابل اعتماد و سازگاری نمونه به نمونه طراحی شده است.

Q55 probe Q55 sonicator probe is designed for smaller samples

 

Q700 تنها طرح سونیکاتور است که دامنه کاملی از کنترل دامنه (1-100٪) را فراهم می کند و منجر به کنترل سطح بالاتر و تحویل دقیق تر ارتعاشات مکانیکی می شود. پردازش نمونه ، اغلب وقت گیرترین مرحله از آزمایشات شما ، با کنترل و کارایی انجام می شود.

Q55 ، همچنین توسط Qsonica ، برای نمونه های کم حجم ایده آل است و رد پای جمع و جور باعث محبوبیت آن در آزمایشگاه های شلوغ می شود. این با 55 وات کار می کند ، اختلالات سلول ، امولسیون و عملیات همگن سازی را به راحتی انجام می دهد.

Q55 Sonicator از QSonica ، برای نمونه های کوچکتر

Q700 Sonicator touchscreen interface

 

 

انرژی صوتی در کاربردهای آزمایشگاهی و صنعتی امکان دستکاری "بدون لمس" نمونه ها و مواد را فراهم می کند و به نتایجی می رسد که سایر فرایندها نمی توانند. بسیاری از کاربردهای منحصر به فرد از این کاربرد غلیظ انرژی به وجود آمده است. آزمایشگاه های امروزی دستگاه های صوتی را تجهیزات استاندارد و لازم می دانند.

 

Q55 Sonicator from QSonica, for smaller samples


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
کافه کابوک زندگی نامه اعمه مظهرایستادگی جاجول مرکز خدمات ترجمه توانا نمونه سوالات تخصصی دبیر زیست شناسی 97-98-99 UтaNa Diaries گام به گام | راهنمای دروس دبستان و دبیرستان knowlage سراب